• Home
  • News
  • Udany sezon dla zespołu Bezpiecznerajdy.

Udany sezon dla zespołu Bezpiecznerajdy.

de

Kolejny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostwa Polski już za nami. Dla zespołu Bezpiecznerajdy, który wrócił po rocznej przerwie na odcinki specjalne, był to sezon wielu nowych doświadczeń. Tegoroczny jubileuszowy Lotos Rajd Polski pokazał jak nieprzewidywalne potrafią być drogi na Mazurach podczas ulewnego deszczu.

– Nasze samochody z wielkim trudem wytrzymały pracę na zalanych wodą mazurskich odcinkach specjalnych. Najlepiej przygotowaną zerówką okazał się gościnnie z nami współpracujący Lotto Rally Team i jego kierowca Martin Kaczmarski, który na pewno miał dużo frajdy prowadząc dakarowe MINI. Dziękujemy tutaj mechanikom Lotto RT, którzy pomogli nam w naprawie przewodu hamulcowego i życzymy Martinowi wielu sukcesów na szlakach rajdów cross country. Pomimo iż pogoda była bardzo niesprzyjająca i dostęp do OS był bardzo utrudniony przez błoto, zaskoczyła nas liczba kibiców, którzy licznie stawili się aby dopingować czołówkę ERC.

Po męczącym dla naszego sprzętu Rajdzie Polski, nie mieliśmy za dużo czasu aby przygotować się na kolejny szutrowy rajd jakiem jest Rajd Lausitz – runda Mistrzostw Niemiec. Tutaj pomimo równie niesprzyjającej pogody, mieliśmy wielka zabawę na równych jak stół szutrach w okolicy Weisswasser. Nasz zespół pracował jako standardowe zerówki natomiast pomiędzy nami, gości woził Olaf Dopperkau w swoim SUBARU WRC ’99. W Niemczech zerówki jadą z pomiarem czasu i z dużą satysfakcją odnotowaliśmy fakt że nasze A –grupowe Subaru 555 (Kluszczyński/Marschal) wcale nie odbiegało czasami od wyników również historycznego ale jednak WRC, z bardzo dobrym kierowcą. Tydzień po Lausitz Rallye przezbrojenie rajdówek i asfaltowy Dolnośląski – ostatnia runda w sezonie. Tutaj również, wcześniej wymieniona załoga, pokazała potencjał historycznego 555, przejeżdżając jeden z odcinków relatywnie szybszym niż standardowe zero tempem. Rajd Dolnośląski przebiegł bez żadnych zakłóceń z kibicami i tym samym bezpiecznie zakończył sezon 2013 RSMP. Nasz zespół oprócz standardowych zadań, w tym roku miał szanse również sprawdzić nowe rozwiązania systemu ASTO Autoguard, który to znacząco podniósł komfort pracy CKR oraz zwiększył bezpieczeństwo startujących zawodników. Oczywistym jest że testowaliśmy także konstrukcje MTS Subaru Dzierżoniów czyli 555GrA oraz 555 GrN i po tym sezonie wiemy gdzie należy dokonać poprawek, aby samochody były już bezawaryjne. Być może te doświadczenia przydadzą się w naszych dalszych planach – czyli pucharze samochodów historycznych i może startach w niemieckim szuter cup. Niezaprzeczalnie Top of the Top tego sezonu była praca podczas rundy WRC w Niemczech (Subaru 555 Ngrp) oraz start w pokazie Rallye Deutschland Historic (Subaru 555 Agrp).

Ten rok nie mógł by być tak wspaniały, gdyby nie nasi sponsorzy – logistyka SCHNUG POLSKA, opony DUNLOP, dostawca opon HANDLOPEX, ubezpieczenia GENERALI, wyposażenie rajdowe AUTORACING.PL, fantastyczny serwis MTS SUBARU DZIERŻONIÓW, tor WALLRAV RACING CENTER, niniejszym bardzo dziękujemy za okazane nam zaufanie. Dziękujemy również organizatorom rund oraz ZG PZM za dobrą współpracę podczas tego sezonu. Musimy wspomnieć tutaj o naszym mentorze- Piotr Burdalski bo o nim mowa z sukcesem pełni funkcję Delegata PZM d.s. Bezpieczeństwa i chcielibyśmy podkreślić że jest to piąty sezon w Polsce, gdzie nie wydarzył się żaden nieszczęśliwy wypadek z udziałem kibiców rajdowych. Takich sezonów życzymy wszystkim więcej. Drodzy rally fani – kibicujcie bezpiecznie i cieszcie się rajdem!

Fot. B. Żywarski

Tags: , , , , ,

Trackback from your site.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Patroni medialni