• Home
  • News
  • Bezpiecznerajdy po WRC ADAC Rallye Deutschland.

Bezpiecznerajdy po WRC ADAC Rallye Deutschland.

de

Niemiecka runda Mistrzostw Świata przeszła do historii. Dla zespołu Rally Safety ten rajd na długo pozostanie w pamięci jako największa przygoda i zarazem najtrudniejsza sportowo runda, podczas której pracowaliśmy. Charakterystyka odcinków specjalnych już podczas zapoznania budziła w nas mieszane uczucia, mieszane ponieważ takiego stopnia trudności nie spotkaliśmy dotychczas podczas Mistrzostw Polski. Odcinki przeprowadzane przez winnice to szybkie, bardzo wąskie, z dużą ilością nawrotów oraz ślepych szczytów próby, natomiast słynna Panzerplatte to bardzo szybka, nierówna i trudna dla sprzętu trasa, która jednak najbardziej przypadła nam do gustu.

Jako że w samochodzie z numerem 000 jechaliśmy bez opisu najmniej rytmiczny wydał nam się odcinek Moselland, gdzie było dużo ślepych szczytów. Jesteśmy bardzo zadowoleni po przejechaniu odcinków Mistrzostw Świata, to była doskonała okazja do rozjeżdżenia się, poznania słabych punktów naszego samochodu, a także do pogłębienia naszej wiedzy o standardach zabezpieczenia podczas rund WRC za granicą naszego kraju – mówi kierowca zerówki Tomasz Kamiński, standardem jest, że tak zwane szybkie zera (czyli samochody 000,00,0) jadą tutaj z opisem, nam jednak z przyczyn technicznych nie udało się go zrobić (Pilot Marek Kisiel dotarł do zespołu w środę), nie przeszkodziło to jednak w równej jeździe dobrym tempem do mety rajdu.

Miło było zamienić kilka słów z polskimi załogami, a także z Leszkiem Kuzajem, który szpiegował dla Michała Kościuszki. Bardzo mocno zaskoczyła nas ilość kibiców na winnicach oraz na Panzerplatte, służby organizatora oszacowały ilość widzów na około 300.000 osób. Ciekawostką był policyjny śmigłowiec, który z kamerą na pokładzie przekazywał na żywo z trasy rajdu obraz do Centrum Kierowania, gdzie dyrektor do spraw zabezpieczenia mógł prawie na bieżąco reagować jeżeli chodzi o relokacje służb zabezpieczenia, podsumowuje Kamiński.

Niestety niemiecka runda przyniosła też smutne wiadomości, podczas pokazów samochodów historycznych zginęła holenderska załoga, a podczas przejazdu Power Stage dwóch kibiców zostało rannych po tym jak rajdówka wypadła z trasy na jednym z nawrotów. Motorsport jak widać jest nieprzewidywalny i może być niebezpieczny pamiętajmy o tym podczas kibicowania.

Sponsorami naszego wyjazdu na rundę Mistrzostw Świata byli Schnug Polska, Dunlop, Handlopex, Autoracing.pl, doskonały serwis zapewnił MTS SUBARU Dzierżoniów. Szefem logistyki zespołu był Nikos Walotys. Wszystkim bardzo dziękujemy i zapraszamy na kolejną rundę w Polsce czyli Rajd Polski do Mikołajek. Drodzy kibice cieszcie się rajdem i kibicujcie bezpiecznie!!

Foto Zbigniew Kołodziej

Tags: , , , , ,

Trackback from your site.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Patroni medialni