• Home
  • News
  • Doskonały trening przed ADAC Rallye Deutschland.

Doskonały trening przed ADAC Rallye Deutschland.

rzeszowski_13

W doskonałym nastroju zespół bazpiecznerajdy powrócił z Rajdu Rzeszowskiego. Świetne asfaltowe odcinki Podkarpacia pozwoliły przygotować się naszym kierowcom i pilotom do następnych wyzwań jakie ich czekają już w kolejny sierpniowy weekend w okolicach Trier w Niemczech.

Na OS Lubenia (29,75 km) poczuliśmy przedsmak tego co czeka nas na OS Panzerplatte (około 40 km). Podczas rzeszowskiej rundy dwie załogi niestety dość poważne wypadki, na szczęście ucierpiał głównie sprzęt, natomiast zawodnicy nie doznali większych obrażeń. Podczas wypadku załogi Kołtun/Pleskot, pomimo zachowania wszelkich procedur niegroźnie ucierpieli kibice. Odłamki szkła lekko zraniły dwie osoby, które zostały opatrzone ambulatoryjnie i udały się do domu.

Nadmienić należy że w tym dokładnie miejscu interweniował Delegat PZM Ds. Bezpieczeństwa, który podczas przejazdu poprosił kibiców aby przeszli w miejsce mniej narażone na potencjalne wypadnięcie samochodu. Jak widać jego doświadczenie procentuje i pozwala zachować wysoki stopień zabezpieczenia podczas zawodów. Pamiętajmy jednak że przy odcinkach specjalnych nie ma miejsc kompletnie bezpiecznych i zawsze należy zachować zdrowy rozsądek.

W imieniu organizatora dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do spokojnego rozegrania tych zawodów.

W dniach 22-25 sierpnia czeka nas największy w tym sezonie wyzwanie – pracujemy i startujemy podczas ADAC Rallye Deutschland. Załoga Tomasz Kamiński/Marek Kisiel pojedzie Subaru Impreza 555 przed stawką Mistrzostw Świata samochodem 000, natomiast Marek Kluszczyński/Krzysztof Marschal wystartuje Agr Subaru Impreza 555 w stawce ADAC Rallye Deutschland Historic. Niewątpliwie będzie to dla naszych załóg duża przygoda. Bardzo dziękujemy naszym sponsorom Schnug Polska, Handlopex, Dunlop, Generali, Autoracing, MTS Subaru, Vallrav Racing Center za pomoc w realizacji naszej pasji. Logistyką zespołu podczas ADAC Rallye Deutschland zarządza Nikos Walotys, jemu również dziękujemy za zaangażowanie.

Drodzy kibice pamiętajcie cieszcie się rajdem i kibicujcie bezpiecznie!! Następne zawody w Polsce to runda ERC Rajd Polski w Mikołajkach.

Zapraszamy!

Tags: , , , , , ,

Trackback from your site.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Patroni medialni