• Home
  • News
  • Bezpiecznerajdy rozszerzają program.

Bezpiecznerajdy rozszerzają program.

lausitz_13

Lipiec i sierpień dla zespołu Bezpiecznerajdy to dwa bardzo pracowite miesiące, podczas których przejdziemy wiele kilometrów oesowych w Polsce i za granicą naszego kraju. Nie minęły jeszcze echa Rajdu Karkonoskiego, a my już jeździliśmy na szutrach w okolicach Boxbergu, testując na tej nawierzchni jeden z naszych nowo zbudowanych Subaru Impreza 555.

Trzecia runda RSMP w Jeleniej Górze była pierwszym asfaltowym, bardzo udanym sprawdzianem, samochodu świeżo odebranego od naszych techników z MTS Subaru Dzierżoniów. Kolejna w zespole Impreza RA, tym razem w specyfikacji N-grupowej (samochód z numerem 0 to A-grupa) bez najmniejszych problemów dotarła do mety tych niełatwych zawodów. Rajd w Karkonoszach był kolejną rozgrywką, podczas której nie odnotowano absolutnie żadnych niebezpiecznych zdarzeń z kibicami. Niestety organizator ze względu na dużą migracje widzów zmuszony był odwołać ze względów bezpieczeństwa odcinek w Karpaczu.
AK Karkonoski wyznaczył strefy niebezpieczne zużywając 70 kilometrów taśmy, a obsada składająca się z 560 osób zabezpieczenia i służb doskonale pracowała na odcinkach specjalnych.

W parku serwisowym można było zobaczyć nasza ciężarówkę serwisową, która od teraz będzie towarzyszyć nam na każdej rundzie, stając się powoli centrum przekazu aktualności z odcinków specjalnych RSMP.

Tydzień później dwa nasze samochody, na zaproszenie władz klubu z Boxberg otwierały rajd Lausitz200, w przerwie pełniąc również role Rally Taxi dla VIP. Tutaj również zbudowany przez MTS samochód przeszedł swoje pierwsze szutrowe testy, dając frajdę z jazdy nie tylko jego właścicielowi, ale także kibicom podczas przejażdżek na odcinku Arena. Nie możemy już doczekać się „dużego” Lausitz w październiku.

W następnym tygodniu jedziemy oczywiście na Podkarpacie otwierać kolejną rundę Mistrzostw Polski a 19 sierpnia przewozimy nasz sprzęt w okolice Trewiru, gdzie z najlepszymi na świecie załogami dokonamy zapoznania się z trasą ADAC Rallye Deutschland (runda Mistrzostw Świata WRC), który będziemy otwierać jako rajdówka z numerem 000.

Wszystkie te działania nie były by możliwe bez zaangażowania naszych sponsorów i partnerów: Schnug Polska, Handlopex SA, GENERALI, Dunlop, Autoracing.pl, MTS Subaru Dzierzoniów oraz Wallrav Racing Center. Drodzy kibice pamiętajcie cieszcie się rajdem i kibicujcie bezpiecznie!!

Foto by Paul Rothe wirtual-pitwalk.com

Tags: , , , , , ,

Trackback from your site.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

Patroni medialni