Podziękowania.

exit

Szanowni Państwo, Rajdowi Kibice i Organizatorzy, po dziesięciu latach naszej obecności w polskim rajdowym środowisku, nadszedł czas aby się pożegnać i podziękować za wspólny wspaniały okres.

Nazwę naszej firmy zobaczyć można było prawie na każdej rundzie RSMP i większości RPP od Rajdu Bałtyku 2004 aż po Rajd Dolnośląski 2014. Charakterystyczny logotyp Schnug widoczny też był na rajdówkach niektórych zawodników od lig amatorskich, po Mistrzostwa Polski, a na samochodzie bezpieczeństwa z numerem 0 także podczas niemieckiej rundy Mistrzostw Świata w 2014 roku.

Polska „zerówka” otworzy ADAC Rallye Deutschland

2014

Zespół bezpiecznerajdy.pl ponownie został zaproszony do współpracy z organizatorem ADAC Rallye Deutschland. Podczas kolejnej rundy Mistrzostw Świata w Niemczech, szef zespołu Tomasz Kamiński usiądzie za kierownicą samochodu z numerem 0. Pilotem na ten event jest znany z Subaru Historic Rally Team Krzysztof Marschal. Zespół obecny jest już w Trewirze, gdzie dokonał odbioru administracyjnego i zgodnie z harmonogramem rozpocznie we wtorek zapoznanie z trasą rajdu. Pozostała „część” SHRT również jest w Niemczech. Marek Kluszczyński, na co dzień kierowca Agrupowej „Babci” w RSMP tym razem osobiście zajmie się serwisem Ngrupowej Subaru Imprezy 555 Tomka Kamińskiego.

Udany sezon dla zespołu Bezpiecznerajdy.

de

Kolejny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostwa Polski już za nami. Dla zespołu Bezpiecznerajdy, który wrócił po rocznej przerwie na odcinki specjalne, był to sezon wielu nowych doświadczeń. Tegoroczny jubileuszowy Lotos Rajd Polski pokazał jak nieprzewidywalne potrafią być drogi na Mazurach podczas ulewnego deszczu.

– Nasze samochody z wielkim trudem wytrzymały pracę na zalanych wodą mazurskich odcinkach specjalnych. Najlepiej przygotowaną zerówką okazał się gościnnie z nami współpracujący Lotto Rally Team i jego kierowca Martin Kaczmarski, który na pewno miał dużo frajdy prowadząc dakarowe MINI. Dziękujemy tutaj mechanikom Lotto RT, którzy pomogli nam w naprawie przewodu hamulcowego i życzymy Martinowi wielu sukcesów na szlakach rajdów cross country. Pomimo iż pogoda była bardzo niesprzyjająca i dostęp do OS był bardzo utrudniony przez błoto, zaskoczyła nas liczba kibiców, którzy licznie stawili się aby dopingować czołówkę ERC.

Bezpiecznerajdy po WRC ADAC Rallye Deutschland.

de

Niemiecka runda Mistrzostw Świata przeszła do historii. Dla zespołu Rally Safety ten rajd na długo pozostanie w pamięci jako największa przygoda i zarazem najtrudniejsza sportowo runda, podczas której pracowaliśmy. Charakterystyka odcinków specjalnych już podczas zapoznania budziła w nas mieszane uczucia, mieszane ponieważ takiego stopnia trudności nie spotkaliśmy dotychczas podczas Mistrzostw Polski. Odcinki przeprowadzane przez winnice to szybkie, bardzo wąskie, z dużą ilością nawrotów oraz ślepych szczytów próby, natomiast słynna Panzerplatte to bardzo szybka, nierówna i trudna dla sprzętu trasa, która jednak najbardziej przypadła nam do gustu.

Jako że w samochodzie z numerem 000 jechaliśmy bez opisu najmniej rytmiczny wydał nam się odcinek Moselland, gdzie było dużo ślepych szczytów. Jesteśmy bardzo zadowoleni po przejechaniu odcinków Mistrzostw Świata, to była doskonała okazja do rozjeżdżenia się, poznania słabych punktów naszego samochodu, a także do pogłębienia naszej wiedzy o standardach zabezpieczenia podczas rund WRC za granicą naszego kraju – mówi kierowca zerówki Tomasz Kamiński, standardem jest, że tak zwane szybkie zera (czyli samochody 000,00,0) jadą tutaj z opisem, nam jednak z przyczyn technicznych nie udało się go zrobić (Pilot Marek Kisiel dotarł do zespołu w środę), nie przeszkodziło to jednak w równej jeździe dobrym tempem do mety rajdu.

Doskonały trening przed ADAC Rallye Deutschland.

rzeszowski_13

W doskonałym nastroju zespół bazpiecznerajdy powrócił z Rajdu Rzeszowskiego. Świetne asfaltowe odcinki Podkarpacia pozwoliły przygotować się naszym kierowcom i pilotom do następnych wyzwań jakie ich czekają już w kolejny sierpniowy weekend w okolicach Trier w Niemczech.

Na OS Lubenia (29,75 km) poczuliśmy przedsmak tego co czeka nas na OS Panzerplatte (około 40 km). Podczas rzeszowskiej rundy dwie załogi niestety dość poważne wypadki, na szczęście ucierpiał głównie sprzęt, natomiast zawodnicy nie doznali większych obrażeń. Podczas wypadku załogi Kołtun/Pleskot, pomimo zachowania wszelkich procedur niegroźnie ucierpieli kibice. Odłamki szkła lekko zraniły dwie osoby, które zostały opatrzone ambulatoryjnie i udały się do domu.

Nadmienić należy że w tym dokładnie miejscu interweniował Delegat PZM Ds. Bezpieczeństwa, który podczas przejazdu poprosił kibiców aby przeszli w miejsce mniej narażone na potencjalne wypadnięcie samochodu. Jak widać jego doświadczenie procentuje i pozwala zachować wysoki stopień zabezpieczenia podczas zawodów. Pamiętajmy jednak że przy odcinkach specjalnych nie ma miejsc kompletnie bezpiecznych i zawsze należy zachować zdrowy rozsądek.

Bezpiecznerajdy rozszerzają program.

lausitz_13

Lipiec i sierpień dla zespołu Bezpiecznerajdy to dwa bardzo pracowite miesiące, podczas których przejdziemy wiele kilometrów oesowych w Polsce i za granicą naszego kraju. Nie minęły jeszcze echa Rajdu Karkonoskiego, a my już jeździliśmy na szutrach w okolicach Boxbergu, testując na tej nawierzchni jeden z naszych nowo zbudowanych Subaru Impreza 555.

Trzecia runda RSMP w Jeleniej Górze była pierwszym asfaltowym, bardzo udanym sprawdzianem, samochodu świeżo odebranego od naszych techników z MTS Subaru Dzierżoniów. Kolejna w zespole Impreza RA, tym razem w specyfikacji N-grupowej (samochód z numerem 0 to A-grupa) bez najmniejszych problemów dotarła do mety tych niełatwych zawodów. Rajd w Karkonoszach był kolejną rozgrywką, podczas której nie odnotowano absolutnie żadnych niebezpiecznych zdarzeń z kibicami. Niestety organizator ze względu na dużą migracje widzów zmuszony był odwołać ze względów bezpieczeństwa odcinek w Karpaczu.
AK Karkonoski wyznaczył strefy niebezpieczne zużywając 70 kilometrów taśmy, a obsada składająca się z 560 osób zabezpieczenia i służb doskonale pracowała na odcinkach specjalnych.

Patroni medialni