System bezpieczeństwa ASTO.

System bezpieczeństwa ASTO

AutoGuard S.A. jest oficjalnym partnerem rajdów, organizowanych przez Polski Związek Motorowy w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Na potrzeby organizatorów oraz kierowców firma stworzyła nową aplikację kontroli przejazdu aut rajdowych ASTO (AutoGuard Safety Tracking Operation), opartą na technologii GPS.Jak to działa?

System ASTO pozwala na kontrolowanie przejazdu samochodów uczestniczących w rajdzie, zarówno w trakcie odcinków specjalnych, jak również na trasach dojazdowych do oesów. Zastosowanie systemu radykalnie podnosi poziom bezpieczeństwa, a w razie wypadku na trasie wyraźnie skraca czas reakcji służb medycznych i technicznych.

W każdym startującym samochodzie są zamontowane urządzenia GPS AutoGuard wraz z modemem GPRS. Sposób działania jest prosty – GPS ustala pozycję i poprzez sieć GSM przekazuje te dane do programu. Aplikacja przetwarza otrzymane informacje i natychmiast wyświetla je na ekranach komputerów w Centrum Kierowania Rajdem lub w dowolnym innym miejscu. Ważne jest to, iż urządzenie GPS jest wyposażone we własne zasilanie i w żadnym stopniu nie ingeruje w instalację elektryczną auta. Czas montażu urządzenia w każdym samochodzie wynosi 3-5 minut. Montaż może być dokonany podczas badania kontrolnego i zupełnie nie zakłóca procesu przygotowań do startu ani załogi, ani pojazdu. Na wszelki wypadek

System ASTO doskonale się sprawdził jako narzędzie zapewniające poprawę bezpieczeństwa zawodników i widzów oraz informacji dla kibiców. Rajdy samochodowe to sport ryzykowny zarówno dla jego uczestników, jak i dla niezdyscyplinowanych widzów, którzy czasem niefrasobliwie oglądają zawody z miejsc niebezpiecznych. Zdarza się więc, że dochodzi do groźnych sytuacji. W takich właśnie przypadkach bardzo istotny jest kontrola przejazdu rajdówek. W Centrum Kierowania Rajdem organizatorzy mogą więc bardzo precyzyjnie monitorować ruch pojazdów – zarówno załóg, jak i obsługi rajdu. Dzięki temu informacja o wypadku pojazdu lub innym zdarzeniu na trasie próby sportowej jest natychmiast przekazana wprost do CKR i umożliwia bezzwłoczne rozpoczęcie ewentualnej akcji ratunkowej. System w znaczny sposób skraca czas reakcji, który w takich sytuacjach jest bardzo cenny.

Zgodnie z porozumieniem zawartym pomiędzy Polskim Związkiem Motorowym a firmą AutoGuard S.A. w imprezach RSMP i RPP w sezonach 2012-2014 dla zapewnienia bezpieczeństwa załóg rajdowych wykorzystywany będzie system ASTO. Sprawdzone i skuteczne systemy zabezpieczeń pojazdów i zarządzania flotą!

Połączenie doświadczeń rajdowych i biznesowych sprawia, że oferowane przez nas usługi monitorowania flot pojazdów są optymalnie dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających klientów – sprawdź naszą ofertę na autoguard.pl

AutoGuard – dbamy o Twoją pozycję…

Patroni medialni